Oproštaj od kupa | Pula u polufinalu

17.2.2023. 19:52:51

Nakon što je u prvom susretu četvrtfinala kupa u zagrebačkom Domu sportova Murter nakon penala slavio protiv Torcide, doznali smo i drugog polufinalistu. To je Stanoinvest Futsal Pula koja je slavila protiv šibenske Crnice rezultatom 3:0! Puležani su u dvoboju s Crnicom bili bolji i zasluženo slavili, uzvrativši tako Šibenčanima za prošlotjedni prvenstveni poraz. Prva je ovo pobjeda “zeleno-žutih” protiv Crnice, ujedno vrijedna plasmana u polufinale kupa Hrvatske.

Vrsta utakmice: Hrvatski malonogometni kup
Kolo: Četvrtfinale
Datum: 17.02.2023.
Vrijeme: 15:15
Dvorana: Dom sportova II, Zagreb
Gledatelja: 100

STANOINVEST FUTSAL PULA – CRNICA  3:0 (1:0)

Prvi sudac: Mislav Džeko
Drugi sudac: Dino Kramar
Treći sudac: Nikola Jelić
Četvrti sudac: Ante Soldo
Delegat: Ivan Župan
Kontrolor suđenja: Edi Šunjić

STANOINVEST FUTSAL PULA: Darko Milanović, Daniel Moravac, Dean Moravac, Igor Osredkar, Filip Petrušić, Mario Dujmović, David Mataja, Robert Grbić, Bernardo Difonzo, Manolo Bilić, Niko Vukmir, Denis Ramić, Nikola Prelčec, Florijan Cindrić, trener: Nijaz Mulahmetović

CRNICA: Žarko Luketin, Wallysson Bandeira Da Cruz, Niko Škugor, Anderson Cardoso De Souza, Danjel Knežević, Dragan Vuković, Bruno Žilić, Marinko Šamija, Antonio Perić, Nenad Knežić, Josip Radić, Jure Copić, Jakov Mudronja, Josip Jolić, trener: Mladen Perica-Štrla

STRIJELCI: 1:0 Ramić (13′), 2:0 Prelčec (35′), 3:0 Bilić (40′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Stanoinvest Futsal Pula 5 (3+2) ; Crnica 7 (3+4)

ŽUTI KARTONI:
Difonzo (16′), Mataja (24′) – STANOINVEST FUTSAL PULA
Žilić (32′) – CRNICA

IGRAČ UTAKMICE: Igor Osredkar (STANOINVEST FUTSAL PULA)

KOMENTAR UTAKMICE:
Uoči početka susreta Žarko Luketin je primio nagradu za najboljeg vratara 1.HMNL u prošloj natjecateljskoj sezoni po izboru svih trenera i kapetana prvoligaša. Trofej mu je uručio tajnik Komisije za mali nogomet ujedno i povjerenik za kup-natjecanje Romeo Čižmešija. Zanimljivo, Luketin je nagradu osvojio kao vratar Stanoinvest Futsal Pule, momčadi protiv koje ulazi u ovaj susret kao vratar Crnice.

U uvodnim minutama Puležani su dvaput zaprijetili, no siguran je Luketin na golu Crnice. Prvo veće uzbuđenje bilježimo u 6. minuti kada Radić s 10 metara pogađa vratnicu. U 12. minuti sjajnu su akciju odigrali Puležani gdje Difonzo petom ostavlja loptu za Osredkara koji sa 8-9 metara iskosa s desne strane pogađa gredu. Minutu kasnije “zeleno-žuti” dolaze do prednosti. Izigrana je obrana Šibenčana, Osredkar je proigrao Ramića koji s lijeve strane izlazi sam pred Luketina i zabija za 1:0! U 16. minuti Crnica je zaprijetila lijepo odigranom akcijom iz prekida (aut), no prizemni udarac Copića nije odveć opasan za Milanovića.

U nastavku prvu veliku priliku bilježimo u 23. minuti. Osredkar je kroz sredinu proigrao Difonza koji se našao sam pred Luketinom, no puca pored gola. Nedugo zatim uzvratili su Šibenčani sjajnom prilikom gdje Žilić u situaciji 1 na 1 ne uspijeva savladati Milanovića. U 31. minuti Crnica je propustila veliku priliku za izjednačenje. Brazilac Anderson se s centra sjurio sam prema Milanoviću, no ometan s leđa ne uspijeva savladati vratara “zeleno-žutih”. U 35. minuti Puležani dolaze korak bliže pobjedi. Izigrana je obrana Crnice, a Prelčec se s lijeve strane sjurio sam prema Luketinu i lijepo zabio u suprotne rašlje za 2:0! Nakon toga Crnica prelazi na igru sa Škugorom u ulozi golmana-igrača, no ne uspijevaju Šibenčani ozbiljnije ugroziti gol protivnika. Štoviše, u posljednjoj minuti gube loptu na svojoj polovici, a Bilić na dodavanje Difonza zabija u nebranjen gol za konačnih 3:0! Stanoinvest Futsal Pula je tako u petom međusobnom dvoboju po prvi put slavila protiv Crnice, uzvrativši im tako za prošlotjedni prvenstveni poraz na Baldekinu.

Tekst: Prenesen s portala CROfutsal